Με αμείωτη ένταση συνεχίζει τις επαφές του με τους πολίτες της Άρτας ο πολιτευτής της Νέας Δημοκρατίας Ντίνος Παπαδημητρίου. Τις προηγούμενες μέρες βρέθηκε στον κάμπο της Άρτας με δυο σημαντικούς σταθμούς, στην Καμπή και στην Φιλοθέη.
![](https://apopsi-press.gr/wp/wp-content/uploads/2023/02/ΚΑΜΠΗ-1024x576.jpg)
Και εκεί, όπως γίνεται και όλα τα σημεία της Άρτας που επισκέπτεται, βρέθηκε με πολίτες όλων των κοινωνικών τάξεων, συζήτησε και κυρίως άκουσε τον προβληματισμό τους και τις αγωνίες τους.
![](https://apopsi-press.gr/wp/wp-content/uploads/2023/02/ΦΙΛΟΘΕΗ_1-1024x576.jpg)
Σε κάθε σπίτι, σε κάθε γειτονιά και σε κάθε χωριό που επισκέπτεται το ζητούμενο όλων είναι η ανανέωση προσώπων και ιδεών που τόσο έχει ανάγκη ο τόπος μας. Και όπως είπε ο ίδιος, ευχαριστώντας τους πολίτες που προσέρχονται στις συγκεντρώσεις διαλόγου και όχι μονολόγου, «η συμμετοχή και η ενθάρρυνση των συμπολιτών μου, στις επαφές που έχουμε στα χωριά και τις γειτονιές της Άρτας, είναι η μεγαλύτερη συναισθηματική επιβεβαίωση που μπορώ να έχω».
![](https://apopsi-press.gr/wp/wp-content/uploads/2023/02/ΦΙΛΟΘΕΗ_2-1024x576.jpg)