18.8 C
Arta
24 Απριλίου 2024

Μειώνονται τα περιθώρια για την Αναγέννηση μετά την ήττα

Τα περιθώρια της διάσωσης στην Γ’ Εθνική Κατηγορία στενεύουν δραματικά για την Αρτινή ομάδα της Αναγέννησης, μετά την ήττα εκτός έδρας από τον Παναγρινιακό, ο οποίος έβαλε τρία τέρματα έναντι ενός τέρματος της ιστορικής ομάδας.
Παρά το γεγονός ότι ο αγώνας ξεκίνησε με το 0-1 από γκολ του Παπαδόπουλου στο 9’, δεν μπόρεσε να κρατήσει την δυναμική του, με ισοπαλία στο 18’ από τον Κατσή, τέρμα στο 77’ και το 80’ από τον Τσοπανά, ο οποίος αναδείχθηκε στο πρόσωπο του αγώνα.

ΜΠΑΣΚΕΤ: Εντός έδρας ο ΑΙΑΣ επικράτησε του Παναιτωλικού με 77-50

Με καλή απόδοση στο δεύτερο και τέταρτο δεκάλεπτο ο Αίαντας Άρτας νίκησε τον Παναιτωλικό με 77-50.
Οι γηπεδουχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 41-26 και καθάρισαν το ματς στην τελευταία περίοδο με επιμέρους σκορ 22-10.Ο Παναιτωλικός ήταν ανταγωνιστικός για δυο δεκάλεπτα και θα παλέψει μέχρι τέλους για την παραμονή στην κατηγορία.
Απο τους νικητές ο Βαβέτσης ειχε 15 πόντους και οι Ζολώτας και Παπαμιχαήλ απο 13.Απο τον Παναιτωλικό οι Έξαρχος και Καραπάνος απο 11 με πρώτο σκόρερ τον Πιστίολη που ειχε 12.

Δεκάλεπτα:Α:15-15 Β:26-11 Γ:14-14 Δ:22-10

Αίαντας Άρτας(Βαβέτσης):Μιχαηλ 8(2), Αποστολάκης 4, Κώστας 6, Μητρογιάννης, Γείτονας, Τσιλιγιάννης 3(1), Ζολώτας 13, Παπαμιχαήλ Αλ 13(1), Βαβέτσης 15(2), Παπαμιχαήλ Α 9(1), Καρανίκας 3, Παπαρουνης 3(1),

Παναιτωλικός(Καρβούνης):Διαμαντόπουλος, Σαλαγιάννης, Κοτσώνης 6, Έξαρχος 11, Γεωργούλας , Πιστιόλης 12, Σύρρος 10, Καραπανος 11